HAKKIMDA


Merhaba,

Ben Nazlı Aydın, Adana'da doğdum. Çocukluk, lise, üniversite yıllarımı Adana, Mersin'de geçirdim. Üniversite dönemimde keşfetme tutkumun peşinden gidip değişim programı ile İtalya'da Pisa Üniversitesi'nde okudum. Mezuniyetim sonrasında gezmek, görmek daha fazla keşfetmek adına rotamı Amerika'ya çevirdim bir sene kadar burada yaşadım. 2011 yılından beri İstanbul'da yaşamaktayım ve profesyonel yaşamda üst düzey profesyonellerin işe alım ve değerlendirme danışmanı olarak hala devam etmekteyim. İlkokul dönemimden itibaren gezmek, görmek, keşfetmek, öğrenmek üzerine meraklıydım. Özellikle Üniversite sırasında ve sonrasında yurtdışında yaşama deneyimlerim ve yurtdışı seyahatlerim içimdeki yenileri keşfetme merakımı daha da arttırdı.

Amerika döneminde tanıştığım Pilates; meraklarım arasında kalıcı ve ön sırada yerini almaya aday oldu. İlk andan itibaren bende yarattığı farkındalık ve yenilenmeyi hissetmemek elde değildi. İstanbul'a dönüp beş yıl kadar öğrenci olduğum bu yol sonrasında 2014 yılı itibariyle eğitmenlik eğitimi almaya karar verdim. Farklı pilates metotlarını içeren birçok eğitim aldım. Balancebody, Bodyfit, Türkiye Jimnastik Federasyonundan çeşitli pilates metotlarını içeren, farklı tarz ve uygulamaları olan eğitmenlerden eğitimler aldım. Aldığım eğitimler kapsamında üç yıldır eğitmen olarak öğrenmeye ve öğretmeye, tutkumun peşinden gitmeye devam ediyorum. Nişantaşı'nda Bodyfit stüdyosunda Pilates derslerimi veriyorum. 2016 yılında Basi Pilates eğitmenlerinden Ashley Ritchie ile ''Hamilelik Pilatesi'', 2017 yılında Neslihan İskit ile ''Hamile Yogası'' eğitmenlik eğitmimi ve 2018 yılında da Mey Elbi ile 200 Saatlik Yoga Alliance sertifikalı eğitmenlik eğitimimi tamamladım. Pilates'e ek olarak yoga dersleri de vermekteyim.

Sağlıklı ve pozitif, iyi yaşama dair bana heyecan veren ne varsa araştırmaktan, kendimi geliştirmekten ve insanları da bu ritme ortak etmekten çok keyif alıyorum.
İyi hissetmek adına ve farkındalığını yaşadığım ne varsa bu websitesi aracılığıyla sizlerle paylaşmak istedim! Paylaştığım yazıları elde edindiğim deneyimlerim ile size aktarmak ve bu yolda tecrübelerimi ”bence” ifade etmek niyetim.
Samimi olan, beni heyecanlandıran ne varsa keşfi ve paylaşımı peşindeyim.
Umarım paylaştıklarım sizi de iyi hissettirir ve bol bol görüşürüz!

Sevgiler:)

Sayfayı Paylaş